completeit

Dodatkowe atuty
Błędy, które optycznie pomniejszają Twoje mieszkanie
wykończenie mieszkania wrocław cena

Niestety, ale różne badania pokazują, że przeciętne polskie mieszkania nie należą do największych. Według statystyki na jednego mieszkańca przypada około 20-25 metrów kwadratowych. W większych miastach ta liczba jest jeszcze mniejsza. Właśnie dlatego bardzo ważne jest jak najdokładniejsze i najlepsze zaprojektowanie przestrzeni: żeby nie zmarnować żadnego metra i jednocześnie nie zagracić mieszkania. Często jednak zdarza się, że osoby prywatne a nawet architekci wnętrz popełniają błędy, które nie tylko nie powiększają optycznie mieszkania, a nawet je pomniejszają. I nie chodzi tu o brak antresoli w kawalerce z wysokim sufitem, ale również o większe, dwu czy trzypokojowe mieszkania. Niestety ale wraz ze wzrostem ilości metrów kwadratowych ludzie mają skłonność do większego marnowania przestrzeni.

Idealne dopasowanie

To jeden z pierwszych błędów, które można spotkać w większości mieszkań.

Niektórzy uważają, że w mieszkaniu wszystko powinno do siebie idealnie pasować. Często stawiają na te same kolory, te same odcienie a nawet ten sam deseń. Niestety ale jedyne, co można tym osiągnąć, to dość ciężki wygląd mieszkania i monotonię.

Ciemne kolory

To kolejny z błędów, często spotykanych w większych mieszkaniach. Nie chodzi o pojedyncze ściany, które doskonale kontrastują z jasną pozostałością, ale o całkowite zapełnienie powierzchni ciemnymi ścianami w odcieniach zwłaszcza brązu, granatu i ciemnej czerwieni. Taki dom wydaje się ciemny, ciężki i przede wszystkim mniejszy.

Brak schowków

Tutaj chodzi o wystawianie wszystkiego, co się ma, na widok. Chodzi o wszystkie figurki, książki i inne dodatki, które zdążyliśmy zgromadzić.

To poważny błąd, ponieważ w takim przypadku mieszkanie wydaje się po prostu chaotyczne i zagracone. Zainwestuj w ładne pudełka, ciekawe szafy i schowki, które urozmaicą przestrzeń i nie pozwolą Ci na jej zagracenie. Możesz również zainteresować się decoupage lub DIY – dzięki temu zyskasz ciekawe, ładne i własnoręcznie zrobione ozdoby.

Za dużo mebli

To jeden z chyba najpopularniejszych błędów. Im większa przestrzeń, tym ludzie mają skłonności do kupowania jak największych ilości mebli. Trzy fotele, dwie kanapy, kilka stołów i stolików, dodatkowo nowoczesna meblościanka i kilka regałów na książki i osobny na gry. Co za dużo, to niezdrowo. Warto tutaj wypracować jakiś kompromis i nie przesadzać z ilością mebli, które nie tylko są drogie, ale również przytłaczają i optycznie pomniejszają pomieszczenie.