completeit

Dodatkowe atuty
Chaber bławatek

Chaber bławatek to bardzo istotna roślina dla ziołolecznictwa ze względu na swoje szerokie zastosowanie i łatwą dostępność.

Napar czy herbatka przygotowana z ususzonych płatków tego kwiatu jest świetnym lekarstwem na dolegliwości związane z układem moczowym i pęcherzem, w dodatku wysoce bezpiecznym.

Również przy problemach z nerkami, a nawet obecności kamieni nerkowych regularnie stosowanie tego surowca zielarskiego przyniesie dobre rezultaty.

Ponadto płatki tego kwiatu wykazują działanie przeciwzapalne, dlatego bardzo często jest wykorzystywany przy zapaleniu spojówek, obrzękach i opuchnięciach powiek, czy stanach zapalenia oczu ze względu na swoje delikatne działanie.

Dlatego pojawia się bardzo często w krem lub żelach do pielęgnacji wrażliwych okolic oczu, które są szczególnie polecane osobom pracującym przy komputerze lub odczuwającym zmęczenie oczu w ciągu dnia.

Ze względu na wcześniej już wspomniane łagodne działanie przeciwzapalne, chaber bławatek jest często wykorzystywany w pediatrii, nawet w przypadku schorzeń u dzieci w okresie niemowlęcym.