completeit

Dodatkowe atuty
Czy można karmić kota tylko suchą karmą?

Współcześnie trend na zdrowe odżywianie jest coraz silniejszy, a większość z nas już zdaje sobie sprawę, że podstawą dobrego funkcjonowania jest zbilansowana, zróżnicowana dieta. Staramy się, by w naszym codziennym odżywianiu znalazły się wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Niestety, nie zawsze stosujemy je w odniesieniu do naszych zwierzaków. Często zdarza się, że podajemy kotu ciągle jedną i tę samą karmę.

Najważniejszym składnikiem kociej diety jest biało zwierzęce. Jeśli wybierany przez nas pokarm odpowiada na tego rodzaju zapotrzebowanie, posiadając odpowiednią zawartość mięsa, nie ma w tym nic złego.

Białka zwierzęce w odpowiednich proporcjach często zawierają suche karmy. Okazuje się jednak, że nie powinny one stanowić wyłącznego składnika kociej diety.

Specyficzną cechą odżywiania kotów jest to, że niewiele piją. Z kolei brak odpowiedniej ilości płynów może skutkować problemami z nerkami.

Właśnie ze względu na to dobrze jest wprowadzić do diety także mięso lub mokrą karmę, która pozwoli uzupełniać część zapotrzebowania na płyny. Nie należy zbytnio martwić się kosztami – jeśli sucha karma jest wysokiej jakości, kupując puszki z mokrą karmą możemy wybrać te o nieco gorszym składzie.