completeit

Dodatkowe atuty
Jak wybrać najlepszą karmę dla kota?
www.jennettemccurdy.pl

Jesteś właścicielem kota. To jasne, że chcesz dbać o niego tak, jak tylko potrafisz najlepiej.

Nie tylko głaszczesz go i się z nim bawisz, ale również starasz się karmić go tym, co dla niego najlepsze. Żeby było to możliwe, powinieneś wiedzieć, co powinno znajdować się w składzie karmy, która będzie najlepsza dla kociego zdrowia. Warto o to dbać, żeby nie denerwować kota, inaczej na pewno przyda się drapak dla kota z kartonu.

Często zapominamy o tym, że kot jest zwierzęciem mięsożernym. Tymczasem w wielu produktach przeznaczonych dla tego rodzaju zwierząt znajdujemy również sporo składników pochodzenia roślinnego.

Najlepsza jakościowo kocia karma to taka, która nie zawiera zbóż. W jej składzie znajdziemy przede wszystkim różne rodzaje mięsa oraz inne produkty pochodzenia zwierzęcego.

Kupując tego rodzaju karmę, zyskujemy pewność, że wybieramy pożywienie, które będzie odpowiadać potrzebom naszego pupila.    Bezzbożówki to karmy, które nadają się praktycznie dla każdego kota, o ile tylko na zalecenie weterynarza nie jest na diecie zdrowotnej.

Dobrze wiedzieć, że karmy bez dodatku zbóż można podawać kotom już od czwartego miesiąca życia. W tym przypadku płeć lub rasa kota, jego wiek oraz to, czy został wysterylizowany, pozostaje bez znaczenia.