completeit

Dodatkowe atuty
Skrzyp polny
https://klinika-trzezwosci.pl/nasza-oferta/odtruwanie-alkoholowe/odtruwanie-na-telefon

Ziele skrzypu polnego posiada wiele ważnych zastosowań leczniczych. Najbardziej znanym działaniem tej rośliny jest wzmacnianie włosów, skóry i paznokci, ze względu na występowanie między innymi rozpuszczalnej krzemionki i dużej ilości soli mineralnych.

Skrzyp polny jest głównym składnikiem aktywnym wielu preparatów wzmacniających naszą skórę i włosy, ale także szamponów i odżywek do włosów, ponieważ zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów i wspomaga ich wzrost. W przypadku zastosowania na skórę, zwiększa jej elastyczność, poprawia poziom nawilżenia i działa wygładzająco.

Skrzyp polny wzmocni również łamliwe i kruche paznokcie. Wewnętrznie można zastosować skrzyp polny w postaci herbaty, naparu czy tabletek na dolegliwości związane z zapaleniem pęcherza i górnych dróg moczowych oraz problemami z nadmiernym oddawaniem moczu.

Skrzyp polny stosowany jako płukanka do ust, pomoże zlikwidować stany zapalne czy zapalenia dziąseł. Dla wszystkich kobiet cierpiących na silne krwawienia menstruacyjne, herbata z skrzypu polnego pomoże zlikwidować dolegliwości z tym związane.

 .