completeit

Dodatkowe atuty
Słodkie napoje – nasz wróg?
wózki elektryczne terenowe

Wracając do tematyki związanej z cukrem, to zdaniem wielu dietetyków jednym z największych wrogów zdrowego stylu życia oraz rozsądnej wagi są słodkie napoje. Tych jest na rynku bardzo wiele i nie da się ukryć, że wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich życia.

Ilość cukru w jednym litrze coli czy innej oranżady może być szokująco duża. Taka dawka cukru to zdecydowanie więcej niż potrzebujemy i więcej niż powinniśmy przyjmować, aby zachować dobre zdrowie.

Co zatem można uczynić? Jeśli nie chcemy rezygnować z ulubionych smaków, można sięgnąć po napoje słodzone sztucznie. Słodziki takie jak aspartam czy sukraloza są popularne w przemyśle spożywczym, ale budzą również kontrowersje.

Na temat aspartamu i jego rzekomej szkodliwości dla zdrowia napisano wiele i nie brakuje osób, które unikają go jak ognia. Faktem jest, iż jako substancja spożywcza jest on legalnie dopuszczony do użytku i sprzedaży.

Naturalną alternatywą dla kalorycznego cukru i budzących wątpliwości słodzików jest stewia, czyli ekstrakt roślinny o silnych własnościach słodzących. Popularność stewii rośnie i bardzo możliwe, że wkrótce wyprze ona chemiczne zamienniki cukru.