completeit

Dodatkowe atuty
Szisza jak papierosy?
https://tsclinic.pl/

O tym, że nikotyna jest szkodliwa, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tak naprawdę, jest to zwykła trucizna, której podanie w nadmiernej ilości może nawet nas zabić. Oczywiście, podczas palenia tytoniu nie można jej przedawkować, jednak, jeśli będziemy palić nałogowo, to w dłuższym okresie czasu może spowodować to nieodwracalne zmiany w naszym organizmie.

Pamiętajmy o tym, że chodzi tutaj nie tylko o same papierosy, ale o wszystkie specyfiki, które zawierają nikotynę. Nikotyna znajduje się na przykład w tytoniu, który pali się w fajkach wodnych. Oprócz niej, podobnie jak w papierosach, znajdziemy tam również inne szkodliwe substancje.

Jeśli znamy zasadę działania fajki wodnej, to może nam się wydawać, że dym, który przejdzie przed wodę zostanie w ten sposób przefiltrowany, jednak nie jest to prawda. Podobnie nic w szkodliwości tytoniu nie zmienia nasączenie go jakimkolwiek aromatem – w ten sposób zmienia się tylko zapach, a nie skład. Palenie sziszy jest więc szkodliwe, tak jak palenie papierosów.