completeit

Dodatkowe atuty

Dla większości blogerów reklamy są jednym z najważniejszych i najbardziej dochodowych źródeł zarobkowych. Na reklamach można zarobić bardzo dużo, ale oczywiście wszystko to zależy od kilku czynników.

Ważny jest głównie charakter twojego bloga oraz jego popularność. Dla osoby, która będzie chciała wykupić powierzchnię reklamową na Twoim blogu ważne będzie przede wszystkim to, ile twój blog ma unikatowych użytkowników.

Im jest ich więcej, tym większy będzie zasięg potencjalnej reklamy, a o to przecież chodzi. Wielkość zarobku na reklamie będzie też zależna od tego, jaka powierzchnię reklamową udostępniasz – im większy będzie reklamowy baner internetowy, tym więcej zarobisz na jego udostępnieniu.

Jeżeli chcesz dotrzeć do osób, które mogą być zainteresowane zakupieniem powierzchni reklamowej, to zwróć uwagę na specyfikę branży, w której działasz. Jeżeli np.

prowadzisz bloga urodowego to spróbuj skontaktować się z internetowymi drogeriami w celu podjęcia współpracy. Warto jest także na samym blogu umieścić informację o możliwości wykupienia powierzchni reklamowej.